נזקי גוף – תאונות דרכים


משרדנו מעניק יעוץ משפטי ומסייע לנפגעי תאונות דרכים בכל ההליכים אל מול חברות הביטוח. כמו כן, המשרד מטפל בתיקים של נפגעי גוף עד להשגת פיצוי ללקוח. לקוחותינו מקבלים טיפול מקצועי, אישי ומהיר במקרי תאונות דרכים ונזקי גוף. אנו מתמחים בהשגת פיצוי מקסימלי לנפגע. 

הנכם מוזמנים ליצור קשר לייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות!

מאמר בעניין פיצויים בגין תאונת דרכים

בישראל חוקק חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה – 1975, אשר נחשב לאחד החוקים המתקדמים ביותר בעולם בתחום נזקי הגוף. החוק בא להגן על כל המשתמשים בדרך וליתן הגנה ופיצויים תאונת דרכים לכל אדם אשר נפגע כתוצאה מתאונת דרכים.

מאמר זה נועד להקל על הנפגע בתאונת דרכים בדרכו לקבלת פיצויים תאונת דרכים מחברת הביטוח. חשוב שהנפגע יבצע את ההליך בדרך הנכונה ולשם כך ראוי שיקבל יעוץ מקצועי וליווי צמוד מהרגע הראשון אשר יסייע לנפגע לממש את כל הזכויות העומדות ברשותו לשם קבלת פיצויים מרביים בגין הפגיעה.

הנפגע יהא זכאי לקבל פיצויים תאונת דרכים בגין נזקי גוף שנגרמו לו בעקבות התאונה, ללא תלות באשם. למעשה, כל נפגע זכאי לקבל פיצויים מחברת הביטוח בגין תאונת דרכים גם אם הוא אשם בתאונה.

זאת למעט מקרים מסוימים (ומצומצמים) בהם לא יהיה ניתן לתבוע פיצויים תאונת דרכים, וכדלהלן:

  • ·         הנפגע גרם לתאונה במתכוון.
  • ·         הנפגע נהג ברכב ללא רשות או נסע ברכב בידיעה שנוהגים בו ללא רשות.
  • ·         הנפגע נהג ברכב ללא רישיון
  • ·         הנפגע נעזר ברכב כדי לבצע פשע
  • ·         הנפגע נהג ללא ביטוח חובה, או עם ביטוח חובה שאינו תקף

בכדי לזכות את כל הנפגעים בפיצויים תאונת דרכים, החוק מחייב כל בעל רכב לרכוש ביטוח חובה, כדי שנפגעי גוף יוכלו לתבוע ממנו פיצויים בגין תאונת דרכים. לכן, אם אדם נפגע בתאונת דרכים הוא זכאי לתבוע את חברת הביטוח של בעל הרכב. אם אדם נפגע כהולך רגל הוא זכאי לתבוע את חברת הביטוח של הרכב שפגע בו. אם מדובר בתאונת פגע וברח או אם לרכב הפוגע אין ביטוח חובה, ניתן לתבוע את  "קרנית" – תאגיד שהוקם מכוח חוק פיצויים תאונת דרכים ונועד לפצות נפגעים שאינם יכולים לתבוע את חברת הביטוח.

הנפגע זכאי לתבוע פיצויים תאונת דרכים בגין המרכיבים הבאים: הפסדי שכר ואובדן כושר השתכרות, הוצאות רפואיות, הוצאות נסיעה, הוצאות בגין עזרת צד ג' ובגין כאב וסבל.

  • ·   הפסדי שכר ואובדן כושר השתכרות: הפסדי השכר מחושבים לפי התקופה בה הנפגע לא יכול היה לעבוד.
  • ·         הוצאות רפואיות: החזר הוצאות בגין טיפולים רפואיים מעבר למה שהנפגע זכאי לקבל מקופת החולים ומבית החולים.
  • ·         הוצאות נסיעה: החזר הוצאות בגין נסיעות שנגרמו כתוצאה מהתאונה.
  • ·         הוצאות עבור עזרת צד ג: החזר בגין ההוצאות עבור סיוע צד ג' לסייע לנפגע להמשיך ולתפקד כפי שתפקד לפני התאונה.
  • ·         כאב וסבל: פיצוי המחושב לפי שיעור הנכות הרפואית הנקבעת ע"י מומחה רפואי, גיל ומספר ימי האשפוז ובא לפצות על הכאב וסבל של הנפגע.

כאשר באים לקבוע הפסדו של נפגע בתאונת דרכים, יש להשתמש, ככל האפשר, בקביעת דרגת הנכות של הנפגע זאת כדי לאפשר לבית המשפט לקבוע את הנזק ובהתאם  לקבוע – פיצויים תאונת דרכים. כידוע לכם, חברות הביטוח בישראל אינן אוהבות לשלם פיצויים תאונת דרכים לנפגעים בתאונה ולבני משפחותיהם והם עושות הכול, ובכלל זה משקיעות משאבים רבים (חוקרים, מומחים רפואיים, עורכי דין) הכול בכדי לא לשלם פיצויי תאונת דרכים ו/או להקטין את סכום הפיצוי לנפגע.

הדרך המומלצת ביותר להשגת פיצויים תאונת דרכים גבוהים בגין כל סוגי הפגיעות, תאונות דרכים ונזקי הגוף, הינה באמצעות עורך דין העוסק בתחום נזקי הגוף ותאונות דרכים שייתן לכם מענה ויאבק מול חברת הביטוח לשם השגת הפיצוי המרבי עבורכם.